ZMIANY W MŁODZIEŻOWEJ RADZIE MIEJSKIEJ

28-10-2016 | Aktualności, Galeria, Galeria 2016

Już prawie dwa tygodnie temu pożegnaliśmy kończących kadencję radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w Redzie 2015 /2016. Wczoraj, 27 października, odbyło się zaprzysiężenie członków II kadencji Rady, 2016 / 2017.  Młodych radnych powitali członkowie „dorosłej” Rady Miejskiej w Redzie: Karolina Bochan, Jerzy Koska oraz Łukasz Kamiński, będący również stałym opiekunem i koordynatorem prac Młodzieżowej Rady Miejskiej. Z ramienia Urzędu Miasta młodzież została przywitana przez burmistrza Redy Krzysztofa Krzemińskiego, zastępcę burmistrza Halinę Grzeszczuk i sekretarz Hannę Janiak. Burmistrz Krzemiński wręczył radnym akty wyboru i – gratulując powołania – przypomniał, że druga kadencja MRM będzie wyjątkowo pracowita, z uwagi na przygotowanie i obchody 50-lecia Gminy Miasto Reda.

Radny Łukasz Kamiński przypomniał pokrótce historię działania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Redzie i podziękował obecnemu na uroczystości panu Radosławowi Farion jednemu z pracujących nad uruchomieniem projektu MRM. Wszyscy obecni zgodzili się, że Młodzieżowa Rada stanowi zauważalny wkład w działalność redzkiego samorządu.

Wypada zauważyć, że spotkanie Młodzieżowej Rady Miejskiej było pierwszym wydarzeniem w nowej sali obrad Rady Miejskiej, mieszczącej się teraz w rozbudowanej części urzędu przy ul. Gdańskiej 33.