Zaznacz stronę

W Sp nr 5 poczuli kaszubskiego ducha…

14-04-2014 | Aktualności

10 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jan Drzeżdżona w Redzie odbyła się kolejna edycja Odkrywamy Młode Talenty pt. „DZIŚ POKAŻĘ WAM JAKI TALENT MAM”.

Każdy z nas z pewnością żałuje, że jak był młody nie wykorzystał tamtych lat i pewnych rzeczy nie spróbował. Być może ktoś ma nawet za złe swoim rodzicom, że nie stworzyli mu warunków do realizacji swych marzeń.

Celem przedstawienia było zaprezentowanie przybyłym do szkoły mieszkańcom dzielnicy Rekowo dorobku artystycznego swoich pociech, motywowanie młodzieży do rozwijania talentów i zainteresowań, promowanie pasji twórczych młodych talentów, rozwijanie umiejętności prezentowania swoich zdolności, sprawdzenie się poprzez możliwość rywalizacji w grupie rówieśników, umiejętność czerpania satysfakcji z własnych dokonań.

Dzieci bardzo chętnie brały udział w przygotowanych dla nich zajęciach. Nastąpiło zacieśnienie więzi współpracy poprzez zbliżenie środowiska szkolnego i rodzinnego wychowanków, a także uaktywniło różnorodne formy współpracy ze środowiskiem lokalnym. Z pewnością widowisko wzbogaciło, w pewnym sensie poszerzyło wiedzę uczestniczących osób o środowisku szkolnym, najbliższej okolicy, pozwoliło im lepiej wzajemnie poznać się i zintegrować, a także stworzyło okazję do wspólnej zabawy.

Podczas spektaklu dla chętnych rodziców pani Renata Myślisz (nauczycielka języka kaszubskiego) wraz z zaproszonym gościem panią Danutą Pioch (W-ce przewodniczącą ZKP) zaprezentowały pokazową lekcję języka kaszubskiego. Przy okazji uczestnicy mogli wykazać się znajomością wiedzy o Kaszubach, języku kaszubskim zobaczyć piękno stroju i tańca  kaszubskiego. Nie ma nic piękniejszego jak uśmiech dziecka oraz rodzica/opiekuna wychodzącego z zajęć.

Przedstawiciele Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddział w Redzie częstowali gości tradycyjnym ciastem drożdżowym oraz chlebem ze smalcem i kiszonym ogórkiem.

To była również okazja do zaprezentowania talentów i uzdolnień dzieci. Uczestnicząc w organizacji uroczystości nasze dzieci nabierają doświadczeń. Wielką atrakcją cieszyły się przygotowane przez dzieci stroiki świąteczne, a przez rodziców potrawy Wielkanocne.

Inicjatorzy edycji ”Odkrywamy Młode Talenty” dziękują, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji.

Tekst/Foto: Andrzej Krauze

Fot 1 fot 2 fot 3 Fot 4

Skip to content