Zaznacz stronę

„Kulturnatywa” z promocją Redy na VII Pomorskim Kongresie Obywatelskim 12 kwietnia

11-04-2014 | Aktualności

„Energia Pomorzan – skąd ją czerpać i jak z niej korzystać?” – takie pytanie przyświecać będzie uczestnikom VII Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego. Redzka organizacja pozarządowa – Stowarzyszenie Twórców Kultury „Kulturnatywa” będzie prezentować swoje projekty, a także opowie o Redzie, na Forum Organizacji Społecznych.

Stowarzyszenie Twórców Kultury „Kulturnatywa” otrzymało zaproszenie od organizatorów kongresu. Wśród wąskiego grona organizacji pozarządowych, Kulturnatywa będzie prezentowała swoje projekty, a wśród nich te tworzone w Redzie: spektakle teatralne („Bałwochwalcy”, „Emigranci”), warsztaty, a także „Rozwój w biały dzień” i „Redzki Przegląd Filmowy”, które już niedługo powstaną w mieście.

Jak mówią organizatorzy kongresu: „Spotkamy się, by rozmawiać zarówno o energii życiowej każdego z nas, jak i energii społecznej, stanowiącej źródło rozwoju naszych wspólnot – ludzi zamieszkujących razem ulicę, dzielnicę czy miejscowość”.

Wśród zaproszonych gości są m.in.: Janusz Lewandowski (komisarz europejski ds. programowania finansowego i budżetu), Joanna Kluzik-Rostkowska (minister edukacji narodowej), Natalia Hatalska (blogerka, ekspert ds. komunikacji), Maciej Grabowski (minister środowiska), Andrzej Zybertowicz (socjolog, UMK w Toruniu), Joanna Szczepkowska (aktorka teatralna i filmowa), Paweł Fortuna (psycholog społeczny, KUL) oraz Elżbieta Benkowska (reżyserka nominowana do Złotej Palmy w Cannes).

Organizatorem Kongresów Obywatelskich jest Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową – w tym roku odbędzie się VII Pomorski Kongres Obywatelski oraz IX Ogólnopolski Kongres Obywatelski w Warszawie. Do tej pory w Kongresach wzięło udział ponad pół tysiąca panelistów – autorytetów z różnych dziedzin życia społecznego i gospodarczego. Kongres stanowi płaszczyznę wymiany myśli, emocji, informacji i pomysłów między różnymi środowiskami i pokoleniami. Jego celem jest debata publiczna – otwarta, pozbawiona uprzedzeń i możliwie empatyczna, oparta na wzajemnym szacunku i dialogu. Kongres ma też za zadanie inspirować i motywować do oddolnych działań obywatelskich.

 ***

Więcej informacji o Kongresie:
http://www.kongresobywatelski.pl/

http://www.kulturnatywa.pl

20140412_113359 Kulturnatywa_Kongres1 Kulturnatywa_Kongres5 Kulturnatywa_Kongres6 Kulturnatywa_Kongres7_debata

Skip to content