Budowa Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Redzie przy ul. Trzcinowej

22-01-2024 | Galeria, Wyróżnione

Po spotkaniu ze społecznością szkolną SP3 w Redzie, Burmistrz Miasta Redy po decyzji radnych zlecił opracowanie koncepcji architektonicznej wraz z programem funkcjonalno – użytkowym dla inwestycji pn. „Budowa Zespołu szkolno – przedszkolnego w Redzie przy ul. Trzcinowej.”

Projektowany budynek przeznaczony będzie na szkołę podstawową (klasy I – III) z oddziałami przedszkolnymi (6 oddziałów przedszkolnych) z 1 kondygnacją nadziemną. Całkowita powierzchnia zabudowy budynku to 2143,88 m2, natomiast powierzchnia użytkowa to 1508,39 m2. Zaprojektowana koncepcja uwzględnia m.in. 6 sal przedszkolnych, 3 sale lekcyjne, łazienki, szatnie, hol, korytarze, pomieszczenia gospodarcze, socjalne, świetlicę, stołówkę, zaplecze kuchenne, gabinety : logopedy, psychologa i opieki zdrowotnej. Samorząd miasta Redy w ramach tej inwestycji realizuje również integracyjny plac zabaw z dofinansowaniem PFRON.