II Otwarte Mistrzostwa Redy w Scrabble

22-01-2024 | Galeria, Kultura I Rozrywka

W miniony weekend w redzkiej Fabryce Kultury odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Redy w Scrabble. Na starcie stawiło się 74 uczestników turnieju rankingowego Polskiej Federacji Scrabble m. in. z Małego Trójmiasta Kaszubskiego, Krakowa, Kętrzyna, Kędzierzyna – Koźla, Polic, Wrocławia, Szczecina, Bytomia, Kołobrzegu oraz Osielska.

Po oficjalnym otwarciu turnieju, na sali nastąpiła cisza i pełne skupienie nad planszami. W sobotę rozegrano siedem rund, natomiast w niedzielę kolejnych pięć. Oficjalne zakończenie mistrzostw nastąpiło w niedzielę wraz z  wręczeniem nagród z udziałem radnych Rady Miasta Teresą Tkaczyk, Leszkiem Hebel, oraz Zastępcą Burmistrza Miasta Redy Łukaszem Kamińskim.

Nagrodzeni otrzymali statuetki i nagrody pieniężne: 1 miejsce Kamil Górka (Kraków), 2 miejsce Paweł Zbrowski (Gdynia), 3 miejsce Jakub Hassa (Lutol Suchy). Nagrody rzeczowe specjalne: najlepszy debiutant – statuetka i gra Scrabble Wojciech Gliniecki 39 miejsce (Reda), najlepszy zawodnik Powiatu Wejherowskiego – voucher do Aquaparku Tomasz Lewiński 25 miejsce (Wejherowo). Z okazji Dnia Babci i Dziadka przyznano nagrody okolicznościowe kubek, herbatkę, i sok w celofanie – najlepsza Babcia Turnieju Alicja Wałaszewska – Kempa 22 miejsce (Gdynia), najlepszy Dziadek Turnieju Marek Dutkiewicz 10 miejsce (Milanówek). Organizatorami turnieju była: Fabryka Kultury w Redzie oraz  Miłosz Wrzałek.