Zaznacz stronę

Śniadanie Wielkanocne

13-04-2023 | Aktualności

W Wielką Sobotę powróciła do Redy tradycja „Śniadania Wielkanocnego” dla osób samotnych i starszych. W gościnnych murach Fabryki Kultury podczas uroczystego posiłku, w przemiłej świątecznej atmosferze wzięło udział około 70 mieszkańców miasta. Po zakończonym śniadaniu potrawy rozwieziono również osobom na co dzień leżącym lub nie poruszającym się samodzielnie.

Dziękujemy radnym Teresie Tkaczyk, Karolinie Bochan, Leszkowi Hebel, Radosławowi Farion, Krystianowi Melzer, Mateuszowi Richert, Emilii Sawickiej – Lieder, Katarzynie Fedde oraz Kazimierzowi Okrój za zaangażowanie w organizację i za udzieloną pomoc finansową. Do uświetnienia śniadania przyczynił się parafialny Caritas, na czele z panią Anną Frankowską. Uczestnicy spotkania mogli poczuć ducha zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, a także otrzymać drobny wielkanocny upominek.

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem wszystkich gości przez zastępcę burmistrza Łukasza Kamińskiego. Następnie, ksiądz Henryk Mruczkowski modlitwą wprowadził zgromadzonych w świąteczny nastrój. W śniadaniu uczestniczył również Przewodniczący Rady Miejskiej w Redzie Kazimierz Okrój, który na koniec podkreślił istotę całego wydarzenia i wsparł wszystkich dobrym słowem. Przepiękne dekoracje świątecznego stołu wykonali podopieczni redzkiego Klubu Senior +. Organizatorem przedsięwzięcia byli wspólnie parafia WNMP w Redzie, Caritas, radni miasta, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Redzie , Klub Senior+, Fabryka Kultury, Urząd Miasta w Redzie oraz Burmistrz Miasta Redy.

Skip to content