Wspólne kolędowanie redzkiego UTW

19-12-2022 | Galeria, Relacje, Seniorzy

14 grudnia słuchacze i sympatycy redzkiego Uniwersytetu III Wieku spotkali się na wspólnym kolędowaniu. W tymczasowej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w części Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 zebranych gości przywitała świątecznym przedstawieniem słowno-muzycznym Grupa Artystyczna UTW. Dwie redzkie poetki pani Maria Prena i pani Bogusława Gusman zaprezentowały swoje utwory, a władze miasta w osobach zastępcy burmistrza miasta Łukasza Kamińskiego , sekretarz Hanny Janiak oraz radnych Karoliny Bochan oraz Violetty Sasiak-Mackiewicz złożyły zgromadzonym serdeczne życzenia bożonarodzeniowe. Następnie odbyło się wspólne kolędowanie, które rozpoczęły grupy uczące się języków niemieckiego i angielskiego wykonując po jednym utworze w tych językach. Usłyszeć mogliśmy również wykonanie kolędy ukraińskiej w wykonaniu pani Rosłany Ruszkowskiej.