Zaznacz stronę

SPOŁECZNA AKCJA „PUDEŁKO ŻYCIA”

31-10-2022 | Seniorzy, Wyróżnione

  AKCJA „PUDEŁKO ŻYCIA”

Z inicjatywy Redzkiej Rady Seniorów, w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Redzie, Urząd Miasta w Redzie udostępnia link do pobrania pakietu o nazwie „Pudełko życia”. Pakiet do pobrania zawiera:

  • KARTĘ INFORMACYJNĄ do samodzielnego wypełnienia;
  • ARKUSZ MAŁY, który trzeba nakleić na pudełko, do którego wkładamy Kartę (pudełko dowolne i zorganizowane we własnym zakresie);
  • ARKUSZ DUŻY, który należy nakleić na lodówkę.

Pomysł społecznej akcji „Pudełko życia” polega na umieszczeniu w specjalnie oznakowanym pudełku KARTY INFORMACYJNEJ zawierającej najistotniejsze informacje o stanie zdrowia, chorobach i uczuleniach oraz dane kontaktowe do osób, które należy powiadomić w przypadku konieczności zabrania do szpitala itp.

Pomysł nie jest nowy, w Redzie, wzorem akcji prowadzonej przez MOPS w Wejherowie, „Pudełko życia” było już rozdawane od 2014 roku przez tutejszy MOPS. Ostatnio redzcy Seniorzy otrzymali takie pudełka w październiku podczas SENIORIADY.

Co z tym zrobić?

  1. Wydrukować KARTĘ INFORMACYJNĄ, ARKUSZ MAŁY i ARKUSZ DUŻY;
  2. Znaleźć pudełko (np. mydelniczkę lub inny pojemnik z wieczkiem) i nakleić na nie znak ARKUSZ MAŁY;
  3. Przeczytać dokładnie KARTĘ INFORMACYJNĄ, w razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu;
  4. Wypełnić KARTĘ INFORMACYJNĄ, włożyć ją do pudełka. Pudełko dokładnie zamknąć, a następnie umieścić je w lodówce, w łatwo dostępnym miejscu (np. na półce na drzwiach lodówki).
  5. Na lodówkę nakleić znak ARKUSZ DUŻY.

Udzielając pomocy, służby medyczne będą mogły sprawdzić, czy na lodówce jest znaczek akcji i ewentualnie skorzystać z zawartych w pudełku informacji, co może przełożyć się na szybsze i trafniejsze udzielenie pomocy. Akcja skierowana jest do osób starszych, chorych i samotnych z terenu miasta Redy. Docelowo z pakietu może skorzystać każda zainteresowana osoba.

KARTA INFORMACYJNA

ARKUSZ MAŁY + DUŻY

Skip to content