NARODOWE CZYTANIE w Fabryce Kultury – relacja

07-09-2021 | Aktualności, Galeria, Relacje, Seniorzy

4 września w całym kraju odbyło się Narodowe Czytanie, doroczna inicjatywa pod patronatem pary Prezydenckiej. Lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony akcji była „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Powoli tradycją redzkiej edycji Narodowego Czytania staje się oprawa teatralna, przygotowywana przez Grupę Artystyczną działającą przy Uniwersytecie III Wieku. Przy współpracy z Fabryką Kultury i Miejską Biblioteką Publiczną, seniorzy przygotowali inscenizację obszernych części dramatu. Do występu w akcie drugim zaprosili również przebywających wśród publiczności Burmistrza Miasta Redy Krzysztofa Krzemińskiego, jego zastępcę Łukasza Kamińskiego, Sekretarz Miasta Hannę Janiak oraz dyrektorów współorganizujących instytucji – Bożenę Natzke oraz Tomasza Wiśniewskiego.

Zdjęcia: Michał Kaczmarek