Zaznacz stronę

24 września – MOSiR – Akcja SportGeneracja 2020

24-09-2020 | Aktualności

SportGeneracja to ogólnopolska idea angażująca dzieci do zabawy w sport i aktywność fizyczną, realizowana od 2011 roku przez fundację Wychowanie przez Sport.

W roku 2020 akcja prowadzona jest w dziesięciu polskich miejscowościach, między innymi w Redzie. Udział wzięło około 250 uczniów klas IV-VI Szkół Podstawowych nr 2 i 4 z Redy oraz Bolszewa. Były gry, zabawy, ale także rywalizacja biegowa indywidualna oraz sztafety dziewcząt i chłopców. Najlepsi w poszczególnych konkurencjach otrzymali okolicznościowe statuetki i upominki rzeczowe, a wszyscy uczestnicy – koszulki i medale.

Wśród prowadzących znaleźli się znakomici lekkoatleci, m.in. złoty medalista Halowych Mistrzostw Europy 1998 i HMŚ 1999 w siedmioboju Sebastian Chmara oraz mistrz Europy w biegu na 400m przez płotki 1998 Paweł Januszewski.

Wydarzenie stanowiło znakomitą popularyzację sportu i zajęć ruchowych dla dzieci.

Załączone zdjęcia przedstawiają organizatorów oraz dzieci w czerwonych koszulkach z logo akcji i sponsora (ORLEN), biorące udział w poszczególnych konkurencjach sportowych: bieg w workach, bieg przez przeszkody, przeciąganie liny, sztafeta. Ponadto dzieci korzystające z atrakcji towarzyszących, jak dmuchańce. Na ostatnich zdjęciach drużyny poszczególnych szkół i pamiątkowe zdjęcia uczestników i trenerów.

fot. Michał Kaczmarek

 

Skip to content