Zaznacz stronę

Za nami XVIII Powiatowy Przegląd Teatralny

25-11-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019

W sobotę, 23 listopada, tradycyjnie w auli Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie, odbył się organizowany przez Fabrykę Kultury w Redzie XVIII Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych.

Przegląd małych form teatralnych, który w tym roku osiągnął pełnoletniość,przeznaczony jest dla zespołów z całego powiatu wejherowskiego oraz zespołów spoza powiatu, maksymalny czas trwania spektaklu to 30 minut.

Spektakle oceniało jury w składzie: Magda Smuk – przewodnicząca, Mikołaj Ostrowski oraz        Wojciech Jaworski. Kryteriami ocen były: pomysł, wykonanie, aranżacja, charakteryzacja, gra aktorska, mimika, wyzbywanie się wtórności wykonania oraz nieszablonowość. Repertuar – dowolny. Przegląd podzielono na dwie kategorie: zespoły młodzież /dorośli i aktorzy w kategorii monodram.

Medalowe wyniki przeglądu:

Monodram – Malwina Tkaczyk, scenariusz Malwina Tkaczyk, „Stara panna z kotem”- Gdańsk; Mikołaj Obszyński, scenariusz Irmina Gerszewska „Rozbite kawałki lustra” – Dębki, Krokowskie Centrum Kultury.

Spektakle: BAMBO, scenariusz Marta Guśniowska, „Baśń o rycerzu bez konia”, Rumia SP nr 10; ALEBABKI, na podst. Jerzy Andrzej Masłowski „Zaświaty”, CKSTiB w Gniewinie; AMATOR 2, na podst. Liliana Bardijewska, „Za ósmą górą”, CKSTiB w Gniewinie.

Po dekoracji były konsultacje z jurorami, wymiana doświadczeń i zdjęcia na ściance. Nagrody dofinansowało Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek

 

 

Skip to content