Zaznacz stronę

Seniorzy z Redy z wizytą w Lublińcu

10-10-2019 | Aktualności, Galeria, Kultura I Rozrywka, Relacje, Seniorzy

Przez trzy dni, od 4 do 6 października grupa redzkich seniorów przebywała w Lublińcu – jednym z miast partnerskich Redy.

Już pierwszego dnia uczestnicy wyjazdu spotkali się z władzami Lublińca i wzięli udział w dwóch bardzo ciekawych wydarzeniach: wręczeniu nagród w konkursie fotograficznym „Lubliniec – dawniej i dziś” oraz spotkaniu autorskim Marii Dziuk, połączonym z promocją książki „Opowieści małej Edytki Stein”.

Oprócz tego, grupa odwiedziła muzeum Edyty Stein, zwiedziła kopalnię srebra w Tarnowskich Górach, Zespół Pałacowy w Koszęcinie – siedzibę Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz spotkała się z zaprzyjaźnionymi seniorami z Lublińca, którzy w maju tego roku odwiedzili Redę. Punktem kulminacyjnym wizyty były występy artystyczne w Miejskim Domu Kultury, w tym koncert Orkiestry Dętej z Węgier oraz przyjęty gorącym aplauzem występ zespołu REDZANIE, na co dzień działającego przy fabryce Kultury w Redzie.

Nie ma wątpliwości, że współpraca miast partnerskich to w przypadku Redy nie tylko kontakty między samorządami, ale i spotkania, a nawet przyjaźnie naszych mieszkańców.

Relacja i zdjęcia: Michał Kaczmarek

 

Skip to content