Zaznacz stronę

KAMERALNA REDA z Common Tones

07-08-2019 | Aktualności, Galeria, Galeria 2019

W słoneczną i lekko wietrzną pierwszą niedzielę sierpnia, publiczność zgromadzona w amfiteatrze Rodzinnego Parku Miejskiego w Redzie wysłuchała koncertu doświadczonych muzyków duetu Common Tones, w składzie: Tomasz Klepczyński (który jeszcze w sobotę grał na Jam session w hotelu Sopot w ramach festiwalu Molo Sopot Jazz Festiwal) oraz Filip Fiebiger. Słuchacze zebrani nie tylko w amfiteatrze  ciepło przyjęli trójmiejskich muzyków, na koniec były autografy na płytach zespołu.

W następną niedzielę, 11 sierpnia, Fabryka Kultury w Redzie ponownie zaprasza do parku na koncert  wirtuozowskiego trio w składzie: Małgorzata Siewert  -skrzypce, Radosław Kruszyna  –  akordeon i Zofia Kotlicka – Wiesztordt – sopran. Koncerty odbywają się oczywiście w ramach cyklu Kameralna Reda.

Common Tones to projekt trójmiejskich muzyków: Filipa Fiebigera (gitara) i Tomasza Klepczyńskiego (klarnet / klarnet basowy). Ich muzyka swoje korzenie ma w estetyce jazzowej, ale czerpie z wielu gatunków: bluesa, muzyki poważnej i szeroko pojętego world music. Wykonują autorskie kompozycje pełne improwizacji i spontanicznych muzycznych interakcji. Duet w kameralnej atmosferze tworzy różnorodne krajobrazy dźwiękowe w stonowanych balladach, melodyjnych nawiązaniach do muzyki rozrywkowej, aż po kompozycje bardziej frywolne i eksperymentalne.

Tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek

Skip to content