Zaznacz stronę

Zmienne nastroje tenisistów stołowych

10-12-2018 | Aktualności, Galeria, Galeria 2018

W końcu minionego tygodnia tenisiści stołowi Eurocapital 24 ATS Małe Trójmiasto Kaszubskie Reda rozegrali w Szkole Podstawowej nr 2 w Redzie dwa mecze II ligi państwowej grupy północnej. W czwartkowy wieczór, 6 grudnia, zmierzyli się z niepokonaną przez pięć spotkań drużyną MRKS I Gdańsk. Na terenie redzkiej szkoły gdańszczanie ponieśli pierwszą porażkę co było dużą niespodzianką. Pierwsza runda gier pojedynczych – remis 2:2, dwie gry deblowe i 4:2 dla gości, mobilizacja w zespole gospodarzy, druga runda gier pojedynczych, wygrywają wszystkie gry, czyli odrabiają  straty i pokonują faworytów 6:4, jest duża niespodzianka.

Drużyna ATS MTK Reda walczy o górną grupę ligi, do siódmego miejsca, w lidze gra trzynaście drużyn. Aby nie martwić się i walczyć po Nowym Roku o pozostanie w lidze, pozostały im jeszcze trzy mecze. W sobotnie popołudnie nasi zawodnicy grali ponownie w SP 2 w Redzie, z drużyną, z którą bezpośrednio rywalizują o górną grupę, KS Pogoń Mogilno.

Chyba jeszcze zawodnicy ATS MTK odczuwali trudy czwartkowego meczu, nie przypominali drużyny sprzed dwóch dni. Mimo zaciętych pojedynków w grze pojedynczej i deblowej zeszli z parkietu pokonani 3 :7. Jak stwierdzili zawodnicy – porażka zabolała, szczególnie w kontekście czwartkowego zwycięstwa,  ale wszystko jest jeszcze możliwe i mecze po Nowym Roku rozstrzygną, kto będzie się cieszył z awansu do finałowej siódemki.

W obu meczach drużyna Eurocapital 24 ATS Małe Trójmiasto Kaszubskie Reda zagrała w składzie: Jakub Otwinowski, Wojciech Kowalski, Krzysztof  Szwemin, Wojciech Cierlica.

Tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek

 

 

 

 

Skip to content