Zaznacz stronę

SIATKARKI Z REDY NAJLEPSZE W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM

17-05-2018 | Aktualności, Galeria

W dniu 14 maja, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt  W ścisłym finale wystąpiło 5 najlepszych drużyn z terenu całego województwa pomorskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodyń, czyli Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie, która w meczu finałowym pokonała Szkołę Podstawową z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego z Kwidzyna. Jest to ogromny sukces ekipy z Redy, za co należą się dziewczynom wielkie brawa.  Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a mecze bardzo emocjonujące. Należy w tym miejscu dodać, że dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie jako Mistrz Województwa Pomorskiego, wezmą udział w Mistrzostwach Polski Szkolnego Związku Sportowego, które odbędą się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Trzymamy kciuki!

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali:  Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie – Justyna Zabrodzka, Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski oraz Wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego – Zbigniew Gajewski. Wszystkie zespoły otrzymały z rąk zaproszonych gości drobne upominki, ufundowane przez Urząd Miejski w Redzie oraz Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami, które wręczali: burmistrz Redy – Krzysztof Krzemiński, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski oraz referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie oraz Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

I miejsce  Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie (Oliwia Doering, Klaudia Bazychowska, Zuzanna Gruchała, Martyna Janczewska, Julia Kowalska, Kinga Lica, Natalia Semmerlinga, Martyna Pokora, Julia Sudnik, Karolina Szymańska, Julia Wituska, Dominika Zielony – opiekun drużyny – Aleksandra Laskowska)

II miejsce –  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie

III miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 48 w Gdańsku

IV miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gdańskim

V miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku

Tabele rozgrywek:

Grupa A

Drużyna 1 2 Punkty Sety Miejsce
1. SP nr 3 Reda x 2:1 2 2 – 1 I
2. SP nr 3 Starogard Gdański 1:2 x 1 1 – 2 II

Grupa B

Drużyna 1 2 3 Punkty Sety Miejsce
1. SP nr 3 Słupsk x 2:1 0:2 3 2 – 3 III
2. SMS Kwidzyn 1:2 x 2:0 3 3 – 2 I
3. SP nr 48 Gdańsk 2:0 0:2 x 3 2 – 2 II

Mecz o III miejsce:  SP nr 48 Gdańsk –  SP nr 3 Starogard Gd. 2:0

Mecz o I miejsce: SP nr 3 Reda – SMS Kwidzyn 2:0

(Opracował: Bartłomiej Woźniak, fot. nadesłane)

Skip to content