Zaznacz stronę

Redzkie Spotkanie Wielkanocne

03-04-2018 | Aktualności, Galeria, Galeria 2018

W Wielką Sobotę,  w salkach katechetycznych przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Redzie odbyło się pierwsze  Redzkie Spotkanie Wielkanocne, zorganizowane z myślą o osobach starszych i samotnych, wytypowanych przez Zespoły Caritas wszystkich redzkich parafii. Wydarzenie zostało zorganizowane pod patronatem Burmistrza Miasta Krzysztofa Krzemińskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej Kazimierza Okroja, a organizatorami byli proboszczowie redzkich parafii, zespoły Caritas, Miejski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Redzie, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej – Teresa Tkaczyk oraz radni.
Spotkanie poprowadził dyrektor Fabryki Kultury Tomasz Wiśniewski, pokarmy pobłogosławił proboszcz ks. Marian Swiątek. Burmistrz  Krzysztof Krzemiński podziękował za przybycie i złożył  życzenia wielkanocne, przewodniczący Rady Miejskiej  Kazimierz Okrój wyraził swoje zadowolenie z tak dużej ilości obecnych, a było około 100 osób, w tym liczna grupa parafian z Rekowa, przybyłych z proboszczem ks. Fabianem Tokarskim.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w organizacji spotkania, w tym młodzieży ze Wspólnoty Parafialnej wraz z ks. Pawłem na czele oraz harcerzom.

fot.Michał Kaczmarek

Skip to content