Podpisano umowy na dofinansowanie pobytu dzieci w żłobkach i klubie dziecięcym funkcjonujących na terenie Gminy Miasto Reda

27-07-2018 | Aktualności, Galeria, Galeria 2018

W dniu 26 lipca br. Burmistrz Miasta Redy podpisał umowy na dofinansowanie pobytu dzieci w żłobkach i klubie dziecięcym funkcjonujących na terenie Gminy Miasto Reda, które wnioskowały o dotację na rok 2018.
Umowy podpisały:
dwa żłobki (MILO Akademia Małego Człowieka przy ul. Obwodowej 35G/D3 oraz Żłobek nr 55 Pozytywnych Inicjatyw w Redzie przy ul. Poprzecznej 3),
jeden klub dziecięcy („Biedroneczki” przy ul. Gdańskiej 45),
podmiot zatrudniający trzech dziennych opiekunów („MILO Akademia Małego Człowieka” spółka cywilna).
Miesięczna wysokość dotacji na jedno dziecko w 2018 r. wynosi 100 zł i o taką kwotę ww. placówki muszą obniżyć wysokość miesięcznej opłaty wnoszonej przez rodziców. Dotacja dotyczy tylko dzieci zamieszkałych w Redzie.

fot. A.Kunz – UM Reda