PODPISANO UMOWĘ NA MODERNIZACJĘ PLACU PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 W REDZIE

11-09-2018 | Aktualności, Galeria, Galeria 2018

W dniu 7 września 2018 r. Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński podpisał umowę na modernizację placu przy Szkole Podstawowej nr 4 w Redzie.

Wykonana zostanie nowa nawierzchnia z betonowej kostki brukowej w różnych wymiarach i kolorach (jasnoszary granit i antracyt).

Po obu stronach placu przewidziano ustawienie prefabrykowanych ławek betonowych z betonu architektonicznego z drewnianym wykończeniem w postaci siedziska oraz zieleń wysoką i ozdobną.

Przebudowany zostanie podest istniejącego pomnika. Ułożona będzie kostka betonowa brukowa w kolorze jasnoszarym granitowym. Wejście na podest stanowić będą schody z prefabrykowanych płyt betonowych. Po stronie wschodniej podestu zaprojektowano ławki na gabionach. Wypełnienie gabionów ze skał twardych, otoczaków rzecznych, nieobrobionego kamienia łamanego. Pokrycie ławek gabionowych będzie stanowić deska kompozytowa, ryflowana na dystansach stalowych przymocowana do górnej powierzchni koszy.

Prosty układ przełamują elementy małej architektury.

Zgodnie z umową prace rozpoczną się już we wrześniu 2018 r., a zakończą w grudniu 2018 r.