Zaznacz stronę

Wystawa fotografii Adama Majkowskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej

12-09-2018 | Aktualności, Galeria, Galeria 2018, Kultura I Rozrywka

W dniu 4 września 2018 r. odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Adama Majkowskiego pt.: ”Świetliście”. Po raz pierwszy w tym roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się tak uroczyste otwarcie wystawy. Zgodnie ze wspólnymi ustaleniami Biblioteki i Stowarzyszenia Kunszt, wystawy w galerii „W Hirkowej Izbie” od bieżącego roku będą miały uroczystą oprawę.

Wernisaż otworzyła dyrektor Bożena Natzke, która powitała gości i zaprosiła Joannę Mroczek do przedstawienia postaci artysty. Fotografka w piękny sposób scharakteryzowała twórczość autora zdjęć i opowiedziała o jego wrażliwości artystycznej i pasji fotografowania. Podkreśliła w szczególności cierpliwość, na jaką skazany jest fotograf przyrody, który długie chwile musi spędzać w oczekiwaniu na wschód słońca, czy najlepsze światło dnia. Niebagatelnym jest też uchwycenie interesującego kadru i wydobycie piękna z otaczającej nas rzeczywistości. Na wernisażu pojawiło się wielu fotografików, którzy mogli w pełni ocenić profesjonalizm wystawiającego.

Autor pokazał uchwycone w odmiennym świetle detale przyrodnicze, miasto i morze. Wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej potrwa jeszcze do końca września.

Tekst B.Zawal – Brzezińska, fotografia Michał Kaczmarek.

 

Skip to content