Inauguracja filmowej jesieni w FABRYCE KULTURY

02-10-2017 | Aktualności, Galeria

W minioną sobotę, w redzkim Miejskim Domu Kultury odbyła się inauguracja cyklu „Kino w Fabryce”. Pierwszym, wyświetlanym przy pełnej sali filmem był nagradzany m.in. na festiwalach w Berlinie i Gdyni, reżyserowany przez Agnieszkę Holland i Kasię Adamik „Pokot”, scenariusza Olgi Tokarczuk i Agnieszki Holland.Jest to dramat kryminalny, w Sudetach dochodzi do serii morderstw, których ofiarami są myśliwi. Wobec bezradności policji śledztwo rozpoczyna emerytowana inżynierka. „Pokot”  poprzedziła projekcja redzkiego filmu krótkometrażowego „Na żywca”, w reżyserii Sławka Podwojskiego, którego premiera miała miejsce trzy tygodnie temu (17 września) w Fabryce Kultury.

Kolejne projekcje odbędą się: 28 października – „Selma” reż. Ava DuVernay oraz 2 grudnia „Jestem mordercą”  reż. Maciej Pieprzyca. Wszystkie seanse  rozpoczynają się o godz. 19.00, wstęp wolny.

Tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek