Zaznacz stronę

XII REDZKIE IMPRESJE „STREFA MORZA”

26-10-2016 | Aktualności, Galeria, Galeria 2016, Kultura I Rozrywka

Odbywający się 21 października Wernisaż XII Redzkich Impresji zgromadził wielu miłośników sztuki, chcących obejrzeć powstałe w trakcie minionego roku prace artystów Stowarzyszenia „Kunszt”. W wystawie wzięło udział 43 artystów i uczestników prowadzonych przez Stowarzyszenie warsztatów „Ikona, dzieło tradycji, modlitwy i medytacji” oraz zajęć rysunkowych. Pokazano malarstwo, rysunek, ikony, biżuterię, haft koralikowy, haft krzyżykowy, fotografię, rzeźbę z powertexu i decoupage.

Tematyka morska jest bliska artystom, stąd większość dzieł wystawy nawiązuje do legend morskich, rejsów, rybołówstwa lub życia portu czy mariny. Pojawiły się też rafy koralowe oraz fauna i flora egzotycznych mórz. Osoby poszukujące gadżetów marynistycznych mogły znaleźć tu dzwonki, szkatułki, koła ratunkowe, muszle, poduszki i inne, związane z morzem, detale wystroju wnętrz.

Goście, przybyli na otwarcie, zaśpiewali wspólnie z zespołem Fucus najbardziej znane szanty i rozkołysali się w rytmie marynarskich pieśni. Drugą atrakcją wieczoru był występ Justyny Miąc, tancerki tańca hula, która udowodniła, że można – bez względu na wiek i płeć – wyrazić radość z obcowania z naturą za pomocą nieskrępowanego, lecz subtelnego tańca.

Wśród uczestników rozlosowano prace artystów a także 4 bilety na indywidualne, profesjonalne sesje zdjęciowe.

Na wernisażu pojawiło się wielu znakomitych gości, w tym wicestarosta wejherowski Witold Reclaf, etatowy członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego Jacek Thiel, Wojciech Rybakowski, radni powiatu wejherowskiego, zastępca wójta Gminy Wejherowo Maciej Milewski z małżonką Anną Milewską, dyrektorem SP nr 5 w Redzie i przedstawiciel Wydziału Kultury i Spraw Społecznych Agnieszka Czerska.  Nie zabrakło także, jak co roku, władz Redy z burmistrzem Krzysztofem Krzemińskim, zastępcą burmistrza Haliną Grzeszczuk, sekretarzem miasta Hanną Janiak oraz radnymi – Karoliną Bochan i Andrzejem Byczkowskim. Przybyli dyrektorzy redzkich placówek kulturalnych – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Bożena Natzke i dyrektor Fabryki Kultury Tomasz Wiśniewski oraz dyrektorzy placówek oświatowych, w tym Niepublicznego Przedszkola „Przy Parku” Regina Klein i Niepublicznego Przedszkola Akademia Pana Kleksa Lidia Żak.

Jak zawsze, odwiedzili nas członkowie innych stowarzyszeń artystycznych: Klubu Plastyka z Wejherowa, Pro Bono z Luzina oraz Wiesław Horak z Redy. Wernisaż utrwaliła Twoja Telewizja Morska i będzie można go obejrzeć w najbliższych dniach, na kanale TTM.

Mecenasami tegorocznej wystawy byli: Urząd Miasta w Redzie, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Różane Centrum Róży Melcer oraz „Fabryka Kultury” w Redzie. Za pomoc w realizacji wystawy wszyscy otrzymali podziękowania z rąk prezesa Stowarzyszenia Kunszt Beaty Zawal – Brzezińskiej.

Wystawa odbywała się w dniach 21-24 października w ZS 1, jednak część prac będzie można zobaczyć w Fabryce Kultury w Redzie, od 12 do 30 listopada 2016 r.

Wszystkim gościom wystawy Stowarzyszenie Kunszt składa serdeczne podziękowania, zapraszając na kolejne, już XIII, Redzkie Impresje w 2017 roku.

Skip to content