Zaznacz stronę

Atrakcje AQUPARKU w Redzie

15-07-2016 | Aktualności, Galeria, Galeria 2016

Foto: Michał Kaczmarek

Atrakcje  AQUPARKU w Redzie

Przecięta wstęga, teraz kolej na prace wykończeniowe i odbiory techniczne i otwarcie do eksploatacji które ma nastąpić za dwa tygodnie (29.bm.) jak informuje Adam Mierzejewski, dyrektor AQUAPARKU. Mieliśmy możliwość zobaczyć w towarzystwie dyrektora atrakcje tego parku wodnego, są dla każdego dla dzieci, dorosłych i całych rodzin. Atrakcją parku jest duże akwarium w którym pływa ok. 800 ryb i 15 rekinów rafowych, są niewielkie ale w ciągu dwóch lat urosną do dwu metrów. Akwarium napełniano przez siedemnaście dni, zużyto 330 tys. litrów wody – informuje Michał Snochowski, szef akwarium. Wymiana części wody następuje raz w miesiącu, woda jest słona wzbogacana solą morską i mikroelementami. Cały Park podzielony jest na strefy, pierwsza przy wejściu dostępna dla chętnych strefa handlowa.

Wykupując bilet przechodzimy obok akwarium, może się zdarzyć że trafimy na karmienie ryb, kolejne atrakcje to m.in.

Basen Zamek – bajkowe wykończenie niecek basenowych , odprężenie zapewniają ławeczki z masażerami karku i pleców, bicze wodne oraz nietypowy wodospad w postaci wiadra z wylewająca się wodą.

Wulkan – niezwykłe jacuzzi dla24 osób, tryskające wodą w kolorze czerwonym czyli lawy wulkanicznej.

Basen z falą – wzburzona woda z falami do 1,5 m.

Zielona wioska – gdzie można przenocować w indiańskich wigwamach lub pokojach,

Zjeżdżalnia rodzinna – szeroka na 3 m. i długości 48 m najlepsza dla rodziny wpadająca do leniwie płynącej rzeki (można w pontonach), rzeka o długości 315 m, można nią dotrzeć w każde miejsce obiektu.

Zatoka Piratów – niecka o głębokości 30 cm to królestwo maluchów, gdzie mogą bezpiecznie się bawić, a rodzice w tym czasie mogą je obserwować z pietra popijając kawę lub napoje chłodzące (oczywiście nad maluchami czuwać będą ratownicy).

Zjeżdżalnie wodne – są do wyboru o różnym stopniu trudności.

W budynku o powierzchni 25 tys. mkw. 7 tys. m kw. zajmują zjeżdżalnie i baseny o powierzchni lustra wody 2,2 tys.m.kw., do napełnienia wszystkich obiektów zużyto ok. 2,5 mil litrów wody. Jednocześnie na terenie Aquaparku może przebywać ok. tysiąca osób.

M.K.

Skip to content