Zaznacz stronę

Projekt drzewo – etap 1 zakończony!

15-07-2016 | Aktualności, Galeria, Galeria 2016, Relacje

Projekt drzewo – etap 1 zakończony!

W dniach 11-14 lipca 2016 odbywały się warsztaty tworzenia karmników (budek lęgowych) oraz ptaszków, które zostaną 26 lipca 2016 (etap 2 Projektu Drzewo) zawieszone na starym drzewie za strażą pożarną w Redzie (ul. Pucka) i stworzą multikolorową instalację artystyczną.

Pomysłodawczynią instalacji oraz instruktorem, który poprowadził zajęcia była Paulina Piotrowska, przy budowie karmników oraz przy wieszaniu karmników na drzewie pomagał i będzie pomagał :) nam Henryk Bieńkowski.

Podczas tych 4 dni stworzyliśmy 12 dużych i 2 baaaardzo duże karmniki w jaskrawych, fluorestencyjnych kolorach, a także ponad setkę różnorodnych ptaszków zdobionych piórkami, cekinami, brokatem i wszystkim co świeci :) Wejścia do budek lęgowych są również pomalowane farbą, która świeci w nocy.

Każdy uczestnik zajęć miał możliwość przejścia każdego etapu warsztatów – od szlifowania przygotowanych płyt ze sklejki liściastej, poprzez malowanie, aż do montażu ptaszków na daszkach i drążkach budek lęgowych.

Z powodu deszczowej i baaardzo wietrznej pogody wieszanie gotowych karmników wraz z ptaszkami przenieśliśmy z 15 na 26 lipca 2016, na godzinę 13:00. Uczestnicy zajęć proszeni są o przybycie do miejsca zbiórki, którym będzie Fabryka Kultury – stąd wyruszymy pod drzewo.

Mamy nadzieję, że nasza instalacja artystyczna stanie się nowym, ciekawym miejscem na mapie Redy, które dodatkowo będzie widoczne dla turystów jadących przez nasze miasto nad morze!

Projekt jest zrealizowany dzięki dofinansowaniu Miasta Reda. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Nowe Betlejem, współorganizatorem Fabryka Kultury (Miejski Dom Kultury w Redzie).

Powyżej relacja z warsztatów, kolejna 26 lipca!

Paulina Piotrowska

Skip to content