Zaznacz stronę

Sprawozdanie z XXIII Finału WOŚP w Fabryce Kultury

12-01-2015 | Aktualności

W niedzielę 11.01 na ulicach Redy oraz w Fabryce Kultury po raz 23 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wspólnemu Sztabowi WOŚP tworzonemu przez Zespół Szkół nr 1 i Miejski Dom Kultury udało się w tym roku zebrać prawie 23 tysiące złotych. Ponad 50 wolontariuszy w całej Redzie od samego rana zbierało pieniądze do tradycyjnych puszek. W nowej siedzibie MDK po raz pierwszy odbyły się koncerty i występy w ramach tegorocznego finału. Wsparli nas : dzieci i młodzież z Rekowa, SP 6 , ZS 1 i SP 2 w Redzie, redzkie OSP, restauracja Dobra Strefa, Cukiernia Sabinka, WOPR Wejherowo, Redzanie, Redzka Orkiestra Dęta oraz 2 zespoły Ars Liber i GASP. Jak co roku występom towarzyszyły kawiarenka i loteria przygotowane przez ZS 1 w Redzie oraz po raz pierwszy pokaz przygotowany przez Fundację Przedsiębiorczość Innowacje Kreatywność. Najbardziej cieszy nas wszystkich aktywność mieszkańców podczas licytacji – po raz pierwszy udało nam się w ten sposób zebrać kwotę blisko 3000 złotych.

Wszystkim wolontariuszom, prowadzącym finał, samorządowi szkolnemu Gimnazjum nr 1, pracownikom MDK i Zespołu Szkół nr 1 zaangażowanym w prace sztabu serdecznie dziękujemy.

Mieszkańcom Redy dziękujemy za hojność i wsparcie, które tradycyjnie otrzymujemy i liczymy na Waszą obecność w przyszłym roku. Siema!

Tekst: Łukasz Kamiński

Skip to content