Miejskie eliminacje do I Konkursu Chóralnego

14-12-2015 | Aktualności, Galeria, Galeria 2015, MDK

„Małego Trójmiasta Kaszubskiego”

Dnia 11 grudnia 2015 roku odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Redzie miejskie eliminacje I Konkursu Chóralnego „Małego Trójmiasta Kaszubskiego” Małe Trójmiasto Śpiewa Kolędy i Pastorałki. W redzkich eliminacjach wzięły udział po dwa zespoły/chóry w każdej kategorii – do lat 16 – chór Cantabile z Zespołu Szkół Nr 1 w Redzie oraz chór ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Redzie; – od lat 16 – zespół Redzanie oraz chór Consonans.

Przewodnicząca jury – Anna Wilczewska – wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku, dyrygent Chóru Kameralnego „441 Hz”, pedagog Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Gdańsku gdzie prowadzi Chór Młodzieżowy „CANTILENA” oraz jurorzy – Marzenna Jodłowska i Paulina Piotrowska wyłoniły zwycięskie chóry:

W kategorii do lat 16 zwyciężył – Chór Cantabile, założony i dyrygowany przez Barbarę Tańską.
W kategorii od lat 16 zwyciężył – Chór Consonans, dyrygowany przez Ewę Szmidt.

Chóry wybrane podczas eliminacji miejskich zostają automatycznie nominowane do udziału w finale konkursu, który odbędzie się 21 stycznia 2016 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finałowego etapu konkursu!