Zaznacz stronę

MAJÓWKA Z FABRYKĄ KULTURY

23-04-2015 | Aktualności, Klub Seniora, MDK, Seniorzy

MAJOWKA-REDA2015-VERnet920

Miejski Dom Kultury we współpracy z Klubem Rodzica BOBO REDA i Redzkimi Spotkaniami Seniorów zaprasza na INteraktywną Majówkę przy budynku Fabryki Kultury.  Co planujemy?

Od 14:00 do 17:00  integracja międzypokoleniowa, będzie coś dla mam, nastolatków i seniorów:

  • Interaktywne malowanie na tabletach graficznych: młodzież i seniorzy współpracując będą tworzyć multimedialne dzieła sztuki, wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość pracy z wykorzystaniem programów graficznych.
  • Będąc dalej w temacie technologicznym proponujemy interaktywną grę z wykorzystaniem kinektu. Dzięki zamocowanemu w urządzeniu czujnikowi ruchu uczestnicy zabawy będą mieli za zadanie wykorzystując tylko gesty wykonywać różne choreografie przed ekranem.
  • Przed Fabryką Kultury ustawimy mini Wymiennikownię, w której będzie można wymienić się: ubraniami, zarówno tymi dla dorosłych jak i maluchów.
  • Jedna z naszych pracowni zamieni się tego dnia w studio wizażu, w którym profesjonalna makijażystka wykona makijaż dostosowany do potrzeb każdej z pań.
  • Dla nastolatków proponujemy stanowisko w którym dowiedzą się więcej na temat programu wymiany młodzieży Erasmus+: jakie daje to możliwości, szanse rozwoju, co osiągną dzięki zaangażowaniu w wolontariat zarówno ten lokalny jak i zagraniczny, jakie ich okolica daje możliwości i wiele wiele innych.
  • Podczas trwania wszystkich działań na podwórku Fabryki Kultury wszyscy będą mieli okazję zasiąść do wspólnej biesiady, która może stać się okazją do wymiany doświadczeń międzypokoleniowych: „grill z dziadkiem” będzie również otwarty do godziny 17:00

Od 17:00 dużą salę Fabryki zarezerwowaliśmy tylko dla seniorów, oznacza to kolejną odsłonę Potańcówki Seniora, którą tego dnia zakończymy interaktywnym pokazem.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Skip to content