Zaznacz stronę

Laureatka z Redy w Pomorskim Biznesplanie 2015

11-12-2015 | Aktualności, Galeria, Galeria 2015

10 grudnia br. w wejherowskim ratuszu odbył się finał XI edycji Pomorskiego Biznesplanu. Pomorski Biznesplan to coroczny konkurs skierowany do osób zainteresowanych założeniem własnej firmy lub rozwojem istniejącego już małego przedsiębiorstwa. Tradycyjnie tegoroczny konkurs został podzielony na trzy etapy. Spośród ponad 20 zgłoszonych projektów do trzeciego finałowego etapu zakwalifikowanych zostało dziewięć projektów, z których kapituła wybrała 3 najlepsze biznesplany.

Miło nam poinformować, że wśród tegorocznych laureatów Pomorskiego Biznesplanu znalazła się mieszkanka Redy Pani Paulina Darznik – za projekt „Maluna”:
– „…Mój biznesplan polega na projektowaniu i sprzedaży akcesoriów dziecięcych wykonanych z materiałów ekologicznych bawełny i wełny. Na początku mają to być czapki. Po rozwinięciu firmy to być może będzie to więcej rzeczy. Z moich analiz wynika, że jest na to miejsce na rynku – mówi Paulina Darznik. – Konkurs dał mi mnóstwo pozytywnej energii. Nauczył mnie, że warto się starać i pokazywać swoje pomysły. Ponieważ mam wykształcenie ekonomiczne i doświadczenie w pracy w firmach, czyli to jest moja mocna strona, to chciałabym teraz za pieniądze z nagrody uzupełnić swoje wykształcenie projektowe…”. Nagrodę w kwocie 5.000 zł. wręczał burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński. Laureatami z Wejherowa zostali: Patrycjusz Janowicz, Michał Pryczkowski i Robert Bistroń – za projekt „SEO – Partner”, którzy będą zajmować się szeroko pojętym pozycjonowaniem stron, nagrodę w kwocie 10.000 zł. wręczył prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, a z Gminy Wejherowo: Anna Freiberg i Maciej Hennig – za projekt „kAMbala”, którzy będą tworzyli drewniane ozdoby i dekoracje. Nagrodę w kwocie 6.000 zł. wręczał wójt gminy Wejherowo Henryk Skwarło.

Zwycięzcy konkursu nie tylko będą mogli liczyć na nagrody pieniężne, ale też na wsparcie między innymi Urzędu Skarbowego, ZUS czy Powiatowego Urzędu Pracy.

Konkurs promujący przedsiębiorczość zorganizowany został z inicjatywy prezesa Regionalnej Izby Przedsiębiorców „Norda” w Wejherowie przy współudziale władz samorządowych miast Wejherowa i Redy oraz gminy Wejherowo.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

Skip to content