Zaznacz stronę

Wygrana redzkiej Ceramikowni w Ogólnopolskim Konkursie Ceramiony 2015!

11-12-2015 | Aktualności, MDK, Seniorzy

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że aż 4 osoby uczęszczające na zajęcia Ceramikowni w Fabryce Kultury zajęły pierwsze, drugie i trzecie miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Ceramiony 2015, który odbywa się już od 16 lat. Miejski Dom Kultury w Redzie w konkursie brał udział po raz pierwszy, a wyniki pozytywnie nas zaskoczyły!

Zwycięzcy z pracowni Ceramikowni w MDK Reda:

Kategoria dzieci:
– I miejsce – Weronika Glock – Miejski Dom Kultury w Redzie, instruktor Aleksandra Radzimińska
– III miejsce ex aequo – Zofia Bogorodź – Miejski Dom Kultury w Redzie, instruktor Aleksandra Radzimińska

Kategoria dorośli:
– II miejsce ex aequo – Dorota Pelplińska – Miejski Dom Kultury w Redzie, instruktor Aleksandra Radzimińska
– III miejsce ex aequo – Małgorzata Bogorodź – Miejski Dom Kultury w Redzie, instruktor Aleksandra Radzimińska

Zwycięzcom oraz instruktorowi – Pani Oli serdecznie gratulujemy!

Pełna lista zwycięzców na stronie konkursu: www.swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/konkursy/ceramiony-2015-wyniki-konkursu

Ogólnopolski Konkurs CERAMIONY, organizowany od wielu lat przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, cieszy się dużym powodzeniem. Inspiruje  i pobudza do twórczych działań w dziedzinie ceramiki zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Daje szansę wszystkim jego uczestnikom na pokazanie swoich prac i konfrontację ich umiejętności. 

Na tegoroczną – 16. już edycję Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY wpłynęło 116 prac, wykonanych w różnych technikach ceramicznych. Są między innymi prace z masy szamotowej, gliny czerwonej, szkliwione i wypalone na biskwit.

W konkursie wzięło udział 29 placówek – szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski, a wśród nich: Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, VIII Prywatne Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, Zespół Szkół Artystycznych i Projektowych, Liceum Plastyczne w Tarnowskich Górach, Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Pszczynie, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk w Głobinie, Katarzyna Chorobik z Grabowej, Fundacja im. Brata Alberta, Warsztat Terapii Zajęciowej w Radwanowicach, Centrum Promocji Kultury Drezdenko, Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, Świetlica integracyjna „Pszczółki” przy PKPS ZM w Częstochowie, Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” Wrocław, Ośrodek Edukacyjno-Terapeutyczny, Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni , Anna Modzelewska z Nysy, Szkoła Podstawowa im. Józefa Chełmońskiego w Łyszkowicach, Gimnazjum w Psarach, Miejski Dom Kultury w Redzie, Liceum Plastyczne im J. Matejki w Nowym Wiśniczu, Liceum Plastyczne im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, Państwowe Ognisko Plastyczne im. Ludwika Konarzewskiego Seniora w Rydułtowach, Szkoła Podstawowa w Wiskitkach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 w Zabrzu, Integracyjna Szkoła Podstawowa im. Ofiar Pacyfikacji w Rudawie, Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Elblągu, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu.

 Uczestnikami konkursu były dzieci, młodzież, dorośli oraz osoby niepełnosprawne, które rozwijają swoje pasje  w pracowniach  ceramicznych. Na konkurs nadesłano również naczynia i formy użytkowe oraz dekoracyjne.

W dniu 9 grudnia w CSE „Światowid”, jury w składzie:

  • Paulina Łuczak – historyk sztuki, przewodnicząca jury
  • Zbigniew Szmurło – artysta plastyk
  • Urszula Jatkowska – specjalista z zakresu ochrony dóbr kultury
  • Anna Karatkiewicz – pedagog, terapeuta
  • Teresa Miłoszewska – pedagog, sekretarz jury

wybrało najlepsze  prace oraz przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli.

1m-ce-ceramiony2015A 2m-ce-ceramiony2015dorosliA 3m-ce-ceramiony2015dorosliA 3m-ce-ceramiony2015dzieciA ceramiony2015ogolny

Skip to content