Gość z Waldbronn w Redzie

28-09-2015 | Galeria, Galeria 2015

28 września Burmistrz Miasta Redy gościł w urzędzie Panią Bożenę Arnold, emerytowanego profesora materiałoznawstwa z partnerskiego Miasta Redy z Waldbronn. Pani Arnold przyjechała do Redy w celu omówienia rozwinięcia i zacieśnienia współpracy naszych miast, poprzez np. wymianę chórów funkcjonujących w obu miastach, czy zorganizowania w Waldbronn wystawy redzkich artystów, w szczególności malarzy. Planuje założyć  Koło Przyjaźni Redy w Waldbronn w oparciu o istniejące tam stowarzyszenia. Dzięki staraniom Pani Arnold gościmy w Zespole Szkół nr 1 oraz w Zespole Szkół nr 2 młodzież gimnazjalną z Niemiec. W dniu dzisiejszym w Miejskim Domu Kultury w Redzie odbędzie się również spotkanie Pani Arnold z dyrektorami redzkich szkół oraz przedstawicielami redzkich stowarzyszeń.