Zaznacz stronę

XVIII Miejski Konkurs Wielkanocny rozstrzygnięty

10-04-2014 | Aktualności

Dnia 09.04.2014r. jury w składzie: przewodniczący: Tomasz Wiśniewski (Dyrektor MDK), Teresa Kania (Wiceburmistrz Redy), Hanna Janiak (Sekretarz Miasta), Bogdana Gołojuch, Aleksandra Rost, Aleksandra Szwarc (Stowarzyszenie „KUNSZT”), Karolina Bochan, (Radna) oceniło prace nadesłane na XVIII Miejski Konkurs Wielkanocny.

Święta wielkanocne niosą ze sobą radość, smak i kolory. Prace zgromadzone na konkursie doskonale wpisują się w ten klimat. Oglądając palmy, czy bociany – zwiastuny wiosny czujemy prawdziwą bliskość świąt. W XVIII edycji konkursu jury oceniło palmy wielkanocne w kategorii szkoły podstawowej i gimnazjum, bociany zwiastuny wiosny – przedszkola -zerówki, baranki – klas 1 – 3 ,baby i mazurki wielkanocne uczniów szkoły podstawowej klas 4-6 oraz stroiki gimnazjalistów. Łącznie napłynęło ze wszystkich szkół i przedszkoli pond 398 prac. Przyznano 62 nagrody i wyróżnienia. Jest to swoisty rekord.

Ogromne i pomysłowe baranki wielkanocne klas I – III wykonane zostały z filcu. Zastosowano też styropian oklejony kaszą, masę solną, wstążki opakowania od jaj i popcorn. Szczególnie podobał się pokazany z dużą dozą humoru czarny baran Piotra Sawickiego z kl.3c SP3.

W palmach klas 4-6 wyróżniała się praca Pawła Sawickiego z kl.6b SP3, która była jednocześnie najwyższą palmą w konkursie. W tych pracach dominowały formy kwieciste przeplatane bukszpanem i baziami. Wśród palm gimnazjalnych zachwyt wzbudziła swoim ciekawym kształtem przestrzennego jaja palma Klaudii Sikory z kl. 3b G2 oraz Agaty Borawskiej z kl.2c  G1.

Bardzo wyrównany poziom prezentowały baby i mazurki. Pięknie wymalowane dziełka bardzo przypominały prawdziwe świąteczne wypieki. Prac w tej kategorii było najwięcej. Najciekawszy mazurek należał do Rafała Wasiuty z kl. 5a SP3.

Przedszkolaki pokazały bociany w technice collage. Jury oceniając bociany brało pod uwagę samodzielność wykonania skomplikowanej wyklejanki przez najmłodszych. Pierwsze miejsce zajęła Nadia Ławniczak lat 6 z Przedszkola „Chatka Puchatka”. Od Niedzieli Palmowej w kościele Św. Wojciecha w Ciechocinie można będzie zobaczyć najpiękniejsze palmy i baranki.

WYNIKI XVIII MIEJSKIEGO KONKURSU WIELKANOCNEGO

 Wręczenie nagród :

13 kwietnia 2014r. (Niedziela Palmowa)-po mszy o godz. 12.30  w kościele Św. Wojciecha w Ciechocinie.

 Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy na kolejne konkursy organizowane przez szkołę.

DIGITAL CAMERA DIGITAL CAMERA DIGITAL CAMERA DIGITAL CAMERA DIGITAL CAMERA DIGITAL CAMERA DIGITAL CAMERA

Skip to content