Kolejne sukcesy UKS SIMBA REDA

21-06-2021 | Aktualności

Zawodnicy UKS SIMBA rywalizowali na północy i południu Polski. XXIV Ogólnopolski Turniej Judo pamięci Ewy Larysy Krause w Dąbrowie. VI Edycja International Judo League 2021 – IV Otwarte Mistrzostwa Miasta Bytomia Dzieci i Młodzików w Judo. Przedstawiamy podsumowanie naszych osiągnięć.

W dniu 19.06.2021 20 naszych zawodników brało udział w XXIV Ogólnopolskim Turnieju Judo pamięci Ewy Larysy Krause. W pełnym słońcu, piknikowej atmosferze, ale z duchem sportowej rywalizacji nasi judocy startowali w 4 kategoriach wiekowych. Pogoda była bardzo wymagająca, wręcz wykańczająca, nie zliczę tych wypitych litrów wody, ale również ciężko zliczyć zdobyte medale.

w roczniku 2014-2015

I miejsce Nikola Zajączkowska, kat. wag. 20 kg

I miejsce Adrian Rutkowski, kat. wag. 27 kg

w roczniku 2012-2013

I miejsce Filip Pasieka, kat. wag. 46 kg

II miejsce Adrian Rutkowski, kat. wag. 26 kg

II miejsce Kacper Madeksza, kat. wag. 32 kg

II miejsce Mikołaj Michalewski, kat. wag. 23 kg

III miejsce Aleksander Monczak, kat. wag. 38 kg

w roczniku 2010-2011

III miejsce Tymon Buca, kat. wag. 32 kg

III miejsce Mateusz Gabrukiewicz, kat.wag. 55 kg

udział: Bartek Buca, Amelia Zajączkowska, Jovan Jasiewicz, Maks Namiotko, Jan Magrian

w roczniku 2008-2009

I miejsce Weronika Arciszewska, kat. wag. +56 kg

III miejsce Maciej Tesmar, kat. wag. 46 kg

IV miejsce Michał Michalewski, kat. wag. 35 kg

V miejsce Mateusz Hejna, kat. wag.55 kg

udział: Julek Wolinski, Franek Zaremba, Maciej Melka

Gratulacje dla wszystkich zawodników, tym bardziej, że brakowało na turnieju naszego trenera, który w tym czasie był na turnieju w Bytomiu z inną grupą zawodników.

Powróciła rywalizacja w ramach cyklu International Judo League.

VI edycję nasi zawodnicy rozpoczęli w Bytomiu na IV Otwartych Mistrzostwa Miasta Bytomia Dzieci i Młodzików w Judo. Sześcioosobowa reprezentacja SIMBY spędziła na południu Polski 2 dni i mnóstwo godzin w samochodzie. Zjedli największą pizzę świata, pospacerowali po Bytomiu, wzięli udział w campie szkoleniowym, toczyli rozmowy z trenerem, byli po prostu razem – jak SIMBOWA RODZINA

To wszystko pomogło stanąć do rywalizacji przeciwko klubom z południa Polski oraz ekip z Czech czy Słowacji. Poziom zawodników był bardzo wysoki, tym bardziej cieszą osiągnięte wyniki:

w U13 (rocznik 2009-2010)

I miejsce Nadia Dziadko, kat. wag. +56 kg

V miejsce Leon Kusz, kat. wag. 36 kg

udział Nikodem Cechosz, kat. wag. 39 g

w U15 (rocznik 2007-2008)

II miejsce Nikodem Białk, kat. wag. +81 kg

III miejsce Natalia Rutkowska, kat. wag. 57 kg

w U17 (rocznik 2006-2007-młodzik)

II miejsce Mateusz Tesmar, kat. wag. +81 kg

Gratulacje dla naszych zawodników!

Materiał nadesłany przez UKS SIMBA REDA, zdjęcia z archiwum klubu