100. rocznica zaślubin Polski z morzem

Reda włączyła się w obchody 100 rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. W setną rocznicę Zaślubin Polski z Morzem na dworcu kolejowym w Redzie odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej wizyty generała Józefa Hallera. Dowódca Błękitnej Armii 100 lat temu w drodze do Pucka zatrzymał się w Redzie i tu witany był przez mieszkańców. Kaszubi wówczas jak i teraz ciepło przywitali generała na redzkim dworcu i wraz z władzami województwa, miasta oraz parlamentarzystami uczcili tę rocznicę. Uroczystości uświetnił występ zespołu Redzanie, Redzkiej Orkiestry Dętej oraz kaszubski wiersz wygłoszony przez redzkiego ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 Mateusza Schuttenberg. Odsłonięcia tablicy dokonali Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński, Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Okrój oraz członkowie redzkiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Andrzej Krauze i Andrzej Kass.

Foto:

WYKAZ GN.3.2020 WYKAZ GN.3.2020