Uniwersytet Trzeciego Wieku już na wakacjach

24-06-2019 | Aktualności, Galeria

W środę, 19 czerwca, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Derdowskiego w Redzie zakończono rok akademicki  Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Był to trzydziesty semestr, czyli piętnasty rok działalności  UTW  w Redzie. W roku akademickim 2018/2019 na zajęcia uczęszczało 115 studentów. Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Biblioteki w Redzie Bożena Natzke w paru słowach przedstawiła powstanie Uniwersytetu, wymieniając osoby które przed piętnastu laty uczęszczały na zajęcia i do dnia dzisiejszego w nich uczestniczą.  Początkowo zajęcia były tylko teoretyczne, z czasem pojawiły się  praktyczne, w tym: informatyka, warsztaty fotograficzne i gimnastyka rekreacyjna. W ostatnim roku dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia gimnastyczne w Aquaparku. Były też spotkania z literatami i wyjazdy szkoleniowe. Uczestnicy zajęć otrzymali certyfikaty zajęć oraz drobne upominki, na koniec był urodzinowy tort. Kolejny semestr  Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowany zostanie już we wrześniu.

tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek