Zaznacz stronę

Bezpłatny odbiór dużego sprzętu AGD i RTV

16-12-2015 | Aktualne informacje o odpadach, Aktualności

odbiory_reda_2016Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców gmin należących do Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” z początkiem stycznia 2016 r. Związek wprowadza usługę BEZPŁATNEGO odbioru bezpośrednio z domów dużego (o wadze powyżej 20kg) sprzętu RTV oraz AGD takiego jak: lodówki, telewizory, pralki, zmywarki, itp.

Będzie to uzupełnienie obecnie funkcjonującego systemu opartego na stacjonarnych punktach zbiórki odpadów niebezpiecznych tzw. PZON zlokalizowanych na terenie Związku oraz na objazdowych zbiórkach odpadów niebezpiecznych.

UWAGA!
Odbierany będzie wyłącznie sprzęt kompletny i pochodzący z gospodarstw domowych. Zbiórka nie dotyczy elektroodpadów pochodzących z działalności gospodarczej oraz rolniczej.

PRZYGOTOWANIE SPRZĘTU DO ODBIORU

Kierowcy przyjeżdżający po sprzęty nie świadczą usług jego demontażu z zabudowy.

Urządzenie wcześniej należy odłączyć od prądu i opróżnić z zawartości (lodówka powinna być rozmrożona, pralka i zmywarka bez wody). Należy także zabezpieczyć wszystkie ruchome elementy (np. szuflady, drzwiczki), zwinąć kable oraz dokonać wymontowania sprzętów z zabudowy.

ZGŁOSZENIE SPRZĘTU DO ODBIORU

Zgłoszenie do odbioru zużytego sprzętu pochodzącego wyłącznie z gospodarstw domowych o masie powyżej 20 kg do 60 kg będzie przyjmowane pod numerem telefonu 58 624 66 11.
Przy zgłoszeniu wymagane będzie podanie rodzaju sprzętu, imienia, nazwiska, adresu (z informacją gdzie stoi urządzenie, piętro w bloku/kamienicy, piwnica, garaż), numeru telefonu w celu przekazania informacji zwrotnej o planowanym terminie odbioru.

ODBIÓR SPRZĘTU

Odbiór sprzętu odbywać się będzie w terminie do 2 – 3 tygodni od dokonania zgłoszenia (w przypadku dużej liczby zgłoszeń termin może ulec wydłużeniu) od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-14:30 oraz w wyznaczone dwie soboty w miesiącu godzinach 8-14.
Mieszkańcy będą informowani telefonicznie o dacie i orientacyjnej godzinie przyjazdu kierowców po zgłoszony sprzęt.

W przypadku przygotowania przez mieszkańca niekompletnego sprzętu, kierowcy odmówią jego zabrania.

Zgłoszenia przyjmowane będą pod numerem tel. 58 624 66 11 w dni robocze w godzinach 7.30 – 15.30.

procedura odbioru dużego sprzętu – pobierz plik

Więcej informacji na temat odbiorów na www.kzg.pl

KONTAKT

Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”

ul. Konwaliowa 1, 81-651 Gdynia

Dział Gospodarki Odpadami

Tel. 58 624 66 11, e-mail: dgo@kzg.pl

 

 

 

 

Skip to content