Zaznacz stronę

Podpisano umowę na budowę żłobka

03-03-2025 | Aktualności, Wyróżnione

To wyjątkowy dzień dla najmłodszych obywateli naszego miasta. Już w przyszłym roku Reda wzbogaci się o nowy żłobek. Budynek, który wykona  wyłoniona w przetargu firma BUDREM – RYBAK Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Luzinie, zapewni miejsce dla 62 Redzian do 3 roku życia. Zakończenie prac zaplanowano na koniec stycznia 2026 roku.

Dzisiaj Mateusz Richert – Burmistrz Redy w obecności Dominiki Kudlińskiej – Zastępcy Burmistrza Miasta Redy – odpowiedzialnej w mieście za inwestycje – i Jakuba Pilarskiego – Zastępcy Burmistrza Redy, który opiekuje się redzką oświatą, podpisał umowę z firmą BUDREM – RYBAK Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Luzinie. Obecni przy podpisaniu byli przedstawiciele firmy wraz z jej prezesem Romanem Rybakiem oraz dyrektor przedszkola nr 1 w Redzie Daniela Rompczyk. W ramach umowy powstanie budynek z ponad 60-cioma miejscami dla maluchów.
W ramach zadania, na które miasto pozyskało dofinansowanie, powstanie nowy obiekt wraz zagospodarowaniem terenu i wyposażeniem. Wybudowany żłobek będzie połączony z budynkiem istniejącego przedszkola za pomocą łącznika, a część pomieszczeń będzie pełnić funkcje wspólne dla obu placówek. Przedmiot umowy objęty jest dofinansowaniem z Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Aktywny Maluch 2022-2029”, współfinansowanego z Krajowego Programu Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach inwestycji A.4.2.1. pn. Wsparcie programów dofinansowania miejsc opieki nad dziećmi 0-3 lat (żłobki, kluby dziecięce) w ramach Maluch+, wskaźnika A61G Tworzenie nowych miejsc w placówkach opiekuńczych (żłobki, kluby dziecięce) dla dzieci do 3 roku życia, zgodnie z zawartą umową o dofinansowanie z Wojewodą Pomorskim w dniu 28 listopada 2023 r. nr 3/I-KPO/TW/2023 wraz z podpisanymi aneksami.
Wartość umowy: 9 456 227,33 złotych brutto
Wartość dofinansowania: 4 387 085,28 złotych brutto

Logo

Przejdź do treści