IV uroczysta sesja Rady Miejskiej w Redzie

17-06-2024 | Aktualności

14 czerwca w Sali Fabryki Kultury odbyła się uroczysta sesja inaugurująca obchody tegorocznych Dni Redy. Udział wzięły delegacje z miast partnerskich Lublińca z Burmistrzem Edwardem Maniurą oraz Przewodniczącym Rady Gabrielem Podbiołem, Łowicza z Burmistrzem Mariuszem Siewierą i Sekretarz Katarzyną Skierską-Piętą oraz niemieckiego Waldbronn z prezes Stowarzyszenia Reda-Waldbronn Bożeną Arnold. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło starosty Marcina Kaczmarka, naszych sąsiadów z Rumi z Przewodniczącym Rady Krzysztofem Woźniakiem, miasta Wejherowa z Wiceprezydentem Arkadiuszem Kraszkiewiczem i gminy Wejherowo z Wójtem Przemysławem Kiedrowskim, radnych powiatowych oraz przedstawicieli współpracujących z miastem instytucji oraz organizacji pozarządowych. Obecni byli radni Rady Miejskiej, radni Miejskiej Rady Seniorów oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej, Burmistrz Miasta Mateusz Richert, zastępczyni Burmistrza Dominika Kudlińska, Sekretarz Hanna Janiak i Skarbnik Agnieszka Dybicz.

Obrady poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kamiński, który zaprezentował również podsumowanie poprzedniej kadencji samorządu. Następnie Burmistrz Miasta Redy Mateusz Richert opowiedział o przyszłości Redy i planach inwestycyjnych na kolejne lata. Następnie odbyło się wręczenie podziękowań dla byłego Burmistrza Krzysztofa Krzemińskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej Kazimierza Okroja. Podczas sesji przyznano również nagrodę dla dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 w Redzie Mirosława Rożyńskiego oraz Młodzieżowa Rada wręczyła Młodzika 2024 dla pani Katarzyny Smolskiej. Na zakończenie odbył się krótki pokaz iluzjonisty oraz rozmowy zakulisowe.