Spotkanie w sprawie diagnozy do MPA Redy za nami

24-09-2024 | Aktualności - Reda z dobrym klimatem, Relacje, Wyróżnione

23 września 2023r. w godzinach 17:00-19:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami Redy, które dotyczyło prac na Miejskim Planem Adaptacji do Zmian Klimatu. Tym razem eksperci z Instytutu Ochrony Środowiska opowiadali o tym, jaka jest obecnie sytuacja klimatyczna Redy, co nam grozi, w jakiej perspektywie i w jakim stopniu. Kiedy i czy są to zjawiska którym można zapobiec. Prezentowano grafiki i wykresy ilustrujące wzrosty temperatury i poziom wód w różnych punktach naszego miasta dzisiaj i w prognozie na następne lata.

Spotkanie „Wyniki diagnozy do Planu – zagrożenia klimatyczne Miasta Redy oraz jego podatność na zmiany klimatu”, w którym można było uczestniczyć także on-line – miało charakter informacyjno-edukacyjny i było drugim partycypacyjnym spotkaniem. Tym razem rozmawialiśmy o diagnozie, którą na podstawie badań i danych przygotował dla Redy Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy.

Podobnych spotkań, których zwieńczeniem będzie wspólnie wypracowany dokument Miejski Plan Adaptacji do Zmian Klimatu dla Gminy Miasto Reda, będzie więcej. Najbliższe zapowiedziano na listopad. Szczegóły będą podawane na bieżąco.

Projekt realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, działanie FENX.02.04 Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom. Umowa o dofinansowanie nr FENX.02.04-IW.01-0004/23.

Feniks Rp Ue Rgb 1