Zaznacz stronę

Redzcy chodziarze wicemistrzami świata

19-08-2024 | Aktualności, Wyróżnione

Zawodnicy UKS Jedynka Reda: Janina Łuniewska i Mirosław Łuniewski zdobyli w swoich kategoriach srebrne medale w Goteborgu na Mistrzostwach Świata Masters w Chodzie Sportowym.
10 km był pierwszym dystansem dla chodziarzy startujących w 25. Mistrzostwach Świata Masters, które odbywają się w Goteborgu. Polacy wywalczyli dwa medale indywidualne i trzy drużynowe. Mistrzem świata został Maher Ben Hlima. Wicemistrzynią świata jest zawodniczka UKS Jedynka Reda Janina Łuniewska.
Medale drużynowe zdobyli:
Złote
M35 – Maher Ben Hlima, Tomasz Lipiec, Krzysztof Czerski – 2:22:24
M40 – Konrad Morawczyński, Sebastian Karpiński, Piotr Siwiński
Srebrne
M65 – Leszek Behounek, Mirosław Łuniewski, Waldemar Małecki
Przypominamy, że  25. Mistrzostwa Świata Masters w Goteborgu rozpoczęły się tydzień temu i potrwają do 25.08.2024. Do startu w imprezie zgłoszonych zostało ponad 8000 zawodników, w tym 168 reprezentantów Polski. W chodzie sportowym startuje 17 Polaków.