Reda gospodarzem otwarcia nowej kadencji w Małym Trójmieście Kaszubskim

10-09-2024 | Aktualności

W spotkaniu Stowarzyszenia Gmin „Małe Trójmiasto Kaszubskie”, które odbyło się dzisiaj w naszym mieście, wzięli udział przedstawiciele wszystkich trzech miast: Redy, Rumi i Wejherowa. W związku z przewodnictwem Redy w tym roku, burmistrz Redy Mateusz Richert został prezesem zarządu, w którym zasiedli także prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, burmistrz Rumi Michał Pasieczny oraz Kazimierz Okrój (Reda), Honorata Baranowska (Wejherowo) i Piotr Bartelke (Rumia). Członkami komisji rewizyjnej zostali przewodniczący Rady Miasta Redy Łukasz Kamiński, Leszek Glaza (Wejherowo) oraz Teresa Hebel – przewodnicząca komisji (Rumia).
Podczas dzisiejszej inauguracji podziękowania członkom poprzedniej kadencji złożył Arkadiusz Kraszkiewicz – zastępca prezydenta Wejherowa a obecni delegaci miast do MTK zarysowali wizję współpracy między naszymi miastami. Reda, Rumia i Wejherowo to bowiem nie tylko wspólne dziedzictwo kulturowe, lecz także współpraca na takich polach jak sport, ekonomia, gospodarka, infrastruktura czy turystyka. Po dzisiejszym spotkaniu już widać, że mieszkańców MTK czekają bardzo ciekawe wspólne inicjatywy.
MTK 10.09.2024, fot. UMR