Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

04-09-2024 | Relacje, Wyróżnione

Burmistrz Redy Mateusz Richert w towarzystwie Sekretarz Miasta Hanny Janiak i pracowników Urzędu Stanu Cywilnego wręczył dzisiaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Redzie medale 16 parom, które od ponad 50 lat tworzą zgrane małżeństwa. Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest wyróżnieniem dla osób, które przeżyły co najmniej pół wieku w jednym związku małżeńskim. Aby go otrzymać należy złożyć stosowny wniosek w Urzędzie Stanu Cywilnego, gdzie zostaje on przesłany do Wojewody, który przekazuje go dalej do Kancelarii Prezydenta.

W tym roku odznaczenie Prezydenckie otrzymało 16 małżeństw, którym burmistrz serdecznie gratulował wyrażając podziw i uznanie dla odznaczonych par. Uroczystość umilił obecnym występ Izabeli Lubelskiej.