Malarstwo Barbary Terleckiej do zobaczenia w Bibliotece do końca lipca

15-07-2024 | Kultura I Rozrywka

Wernisaż wystawy odbył się 5 lipca, a gratulacje i podziękowania artystce, która tworzy od blisko 20 lat, złożyli m.in. zastępca burmistrza Redy Dominika Kudlińska, wiceprzewodniczący Rady Miasta Leszek Hebel, Andrzej Byczkowski – przewodniczący Komisji Kultury oraz dyrektor Fabryki Kultury Tomasz Wiśniewski. Nie zabrakło też znajomych przyjaciół, wśród których byli chórzyści Miejskiego Chóru Kameralnego w Redzie. Chór, w którym występuje także Barbara Terlecka, uświetnił uroczystość występując pod batutą Piotra Klemenskiego.
Artystka, której prace będzie można oglądać do końca miesiąca w godzinach otwarcia Biblioteki, jest także członkinią Stowarzyszenia Twórców Sztuki i Rękodzieła Artystycznego „Kunszt”. W jej twórczości znajdziemy różne techniki: olej, akryl, akwarele, pastele, ale jej ulubioną jest technika strukturalna.
Mając na swoim koncie już wiele wystaw, artystka ciągle poszukuje nowych wyzwań: rzeźbi, tworzy wyroby ceramiczne i biżuterię artystyczną, pisze ikony.
Przypominamy, że redzka Biblioteka w lipcu i sierpniu pracuje zmienianych godzinach:
PONIEDZIAŁEK 8:00–16:00
WTOREK 10:00–18:00