Zaznacz stronę

Dominika Kudlińska i Janina Żerańska zastępcami burmistrza Redy

05-07-2024 | Aktualności, Wyróżnione

Wybrany na burmistrza w kwietniowych wyborach Mateusz Richert podzielił obowiązki związane z zarządzaniem miastem. Od 1 lipca sprawami społecznymi, oświatą sportem i kulturą zajmuje się Janina Żerańska, która dołączyła do pierwszej zastępcy burmistrza – Dominiki Kudlińskiej, odpowiedzialnej m.in. za inwestycje, urbanistykę i architekturę, gospodarkę nieruchomościami i ochronę środowiska.

Burmistrzowie Redy

Fot. Juliusz Dmochowski

Obie panie łączy bogate doświadczenie pracy w dziedzinach, którymi będą zarządzać. Dominika Kudlińska, z zawodu i z zamiłowania urbanistka, która mieszka w Redzie prawie całe życie, jest z wykształcenia inżynierem gospodarki przestrzennej. Ukończyła też studia podyplomowe. „Urbanistyka jest moją pasją, co w połączeniu z ponad 11-letnim doświadczeniem pracy w samorządzie sprawia, że zawsze patrzę na miasto całościowo. Zależy mi na tym, by Reda była miastem nowoczesnym i spójnym. Tu mieszkamy, tu wychowujemy naszego synka, dlatego chcę, by wszyscy mieszkańcy czuli komfort życia w dobrze pomyślanej przestrzeni i byli dumni z naszego miasta” – mówi nowa pani wiceburmistrz. „Dominika Kudlińska przez ponad dekadę była związana z samorządem Gminy Wejherowo, gdzie kierowała pracami Referatu Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomości i brała czynny udział w pracach nad opracowaniem strategicznych dokumentów. Cenię sobie jej wiedzę, zaangażowanie, gotowość do działania i otwartość na rozmowę” – mówi burmistrz Mateusz Richert. „Podobne kryteria zdecydowały także o decyzji dotyczącej powołania Janiny Żerańskiej” – dodaje.

Druga zastępca burmistrza, Janina Żerańska, jest z wykształcenia pedagogiem i filologiem angielskim. Przez ponad 10 lat zarażała swoją pasją do języka angielskiego młodsze pokolenia, ucząc i prowadząc projekty literackie dla dzieci i młodzieży. Jako Zastępca Dyrektora Gimnazjum i Liceum opracowała, wprowadziła i koordynowała nauczanie dwujęzyczne. Ma również doświadczenie pracy w zagranicznej firmie, gdzie realizowała i zarządzała projektami na arenie międzynarodowej. Ukończyła także studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej w zakresie zarządzania projektami. Zdobytą wiedzą dzieliła się z zespołami jako mentor i trener. Tym, co prywatnie sprawia jej największą radość są podróże i gotowanie. Stale poszerza wiedzę kulinarną i dietetyczną gotując i piekąc dla innych. Bacznie śledzi wydarzenia kulturalne, a w szczególności uwielbia teatr, operę, balet i koncerty jazzowe.

„Jestem pewien, że obie panie burmistrz, dzięki swojej wiedzy, otwartości, kreatywności i wrażliwości na drugiego człowieka świetnie się sprawdzą w nowych rolach” – dodaje burmistrz Richert.

 

Skip to content