Będzie nowa droga i rów chroniący przed skutkami ulew

28-08-2024 | Aktualności, Inwestycje i projekty w trakcie realizacji, Wyróżnione

27 sierpnia podpisano umowę z wykonawcą projektu „Budowa drogi technicznej z przywróceniem funkcji rowu odwodnieniowego jako element otwartej sieci kanalizacji deszczowej w Redzie”. Dzięki temu wzdłuż obecnych ogródków działkowych powstanie droga, a Reda zyska kolejną inwestycję, która pomoże zapobiegać powodziom i podtopieniom. Inwestycja będzie realizowana dzięki środkom z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

LATO-BRUK Latosiński Eugeniusz to firma, która będzie odpowiedzialna za wykonanie inwestycji. Inwestycja jest w 95% finansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, w wysokości 1 408 850 zł, przy wkładzie własnym na poziomie 5%, co wyniesie 74 150 zł. „Cieszymy się, że możemy dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym sprawnie kontynuować nasze zamierzenie rozbudowy sieci dróg przy jednoczesnym dbaniu o naturalne bogactwo Redy” – mówi Dominika Kudlińska, zastępca burmistrza Redy, która podpisywała umowę. „Rowy to kluczowe elementy naszego krajobrazu, które chronią nas przed konsekwencjami ulewnych deszczy i bliskości rzeki. To także kolejny krok w stronę realizacji naszej wizji zielonej Redy” – dodaje zastępca burmistrza. Budowa drogi technicznej z przywróceniem funkcji rowu odwodnieniowego jako element otwartej sieci kanalizacji deszczowej w Redzie zakończy się w ciągu 4 miesięcy, a nad jego realizacją czuwa Referat Inwestycji i Inżynierii Miejskiej Urzędu Miasta.

Pl Lad (1)Bank Gospodarstwa Krajowego.svg