24.10.2024 – IX sesja Rady Miejskiej w Redzie

18-10-2024 | Wyróżnione

Reda, 17.10.2024

ZAWIADOMIENIE

Zgodnie z § 37 ust. 5 Statutu Gminy Miasto Reda, zwołuję IX sesję Rady Miejskiej w Redzie. Sesja odbędzie się dnia 24 października 2024 r. (czwartek), o godz. 15:00, w sali obrad nr 110, Urzędu Miasta w Redzie, przy ul. Gdańskiej 33.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
  3. Przyjęcie porządku obrad.
  4. Sprawozdanie z działań w okresie międzysesyjnym.
  5. a) Sprawozdanie z działań Burmistrza Miasta Redy.
  6. b) Sprawozdanie z działań Przewodniczącego Rady Miejskiej.
  7. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie z dotychczasowymi dzierżawcami kolejnych umów dzierżawy, których przedmiotem są te same, dotychczas wydzierżawione nieruchomości, na okres do 3 lat /DRUK NR 68/.
  1. Projekt uchwały o zmianie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022 – 2024 w Redzie /DRUK NR 69/.
  1.  Projekt uchwały w sprawie obowiązujących na terenie miasta Redy stawek podatku od nieruchomości od osób fizycznych, osób prawnych, jednostek organizacyjnych oraz spółek nie mających osobowości prawnej /DRUK NR 70/.
  1. Projekt uchwały w sprawie zmiany składu osobowego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji /DRUK NR 71/.
  1. Projekt uchwały w sprawie zmiany składu osobowego Komisji Gospodarki Przestrzennej /DRUK NR 72/.
  2. Projekt uchwały w sprawie zmiany składu osobowego Komisji Rewizyjnej /DRUK NR 73/.
  1. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Miasta i Gminy Wleń z budżetu Gminy Miasto Reda w roku 2024.  /DRUK NR 74/.
  2. Projekt uchwały w sprawie uchylenia uchwały nr LXXV/730/2024 Rady Miejskiej w Redzie z dnia 25 kwietnia 2024 r. w sprawie wysokości i zasad ustalania oraz rozliczania  dotacji celowej dla dzieci objętych opieką w żłobku, klubie dziecięcym lub przez dziennego opiekuna, w tym określenia kategorii dzieci, na które przyznawana jest dotacja. /DRUK NR 75/.
  1. Projekt uchwały o zmianie uchwały nr LXIX/684/2023 Rady Miejskiej w Redzie z dnia 19 grudnia 2023 roku w sprawie Budżetu Miasta Redy na 2024 rok /DRUK NR 76/.
  1. Projekt uchwały o zmianie uchwały nr LXIX/683/2023 Rady Miejskiej w Redzie z dnia 19 grudnia 2023 roku w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta

Redy /DRUK NR 77/.

1. Projekt uchwały w sprawie rozpatrzenie skargi na działalność Fabryki Kultury w Redzie/DRUK NR 78/.
  1. Projekt uchwały w sprawie rozpatrzenie skargi na działalność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Redzie /DRUK NR 79/.
  1. Projekt uchwały w sprawie rozpatrzenie skargi na działalność dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Redzie /DRUK NR 80/.
  1. Zamknięcie obrad.
  2. Zapytania oraz wolne wnioski.

Przewodniczący Rady Miejskiej

Łukasz Kamiński