Zaznacz stronę

V Piknik Rodzinny w ZSP2

22-05-2023 | Galeria, Relacje

20 maja na szkolnym placu zabaw i osiedlowym boisku odbył się V Piknik Rodzinny w ZSP2. O godzinie 10.00 dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 Pani Iwona Nowicka, w towarzystwie Zastępcy Burmistrza Miasta Redy Łukasza Kamińskiego, radnych Andrzeja Byczkowskiego i Radosława Fariona, przewodniczącej Rady Rodziców oraz zaproszonych gości dokonała otwarcia pikniku i zapowiedziała, że zebrane z tej okazji środki pieniężne zostaną przeznaczone na zamontowanie „przyjaznego dzwonka” w placówce.

W programie znalazła się m. in. rywalizacja sportowa: turnieje piłkarskie i unihokej dla uczniów, pokaz zawodniczek szkoły taneczno – akrobatycznej „Lotka”, mecz piłki siatkowej z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców oraz radnych Rady Miasta Redy. Pojawiły się piosenki i tańce kaszubskie w wykonaniu uczniów, a także popisy wokalne. Czynna była kawiarenka z ciastami upieczonymi przez rodziców, napojami, goframi, a gdy ktoś bardzo zgłodniał to mógł posilić się zupą pomidorową lub grochówką.

Imprezie towarzyszył kiermasz fantowy, w którym każdy los wygrywał i brał udział w loterii specjalnej.  Oprócz nagród ufundowanych przez sponsorów (np. zestawy prezentowe z kawą i herbatą, srebrne kolczyki z kryształami Swarovskiego, srebrny wisior z bursztynem, zestawy naczyń porcelanowych, różnego rodzaju vouchery, gadżety z Urzędu Miasta),  dwie główne nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców ZSP 2: elektryczna hulajnoga i hulajnoga Enero z hamulcem ręcznym. Nie zabrakło pokazu strażackiego, było także stanowisko ratowników medycznych, przejażdżki konne, licytacje i wiele innych atrakcji. Pogoda dopisała, frekwencja także. Festyn był bardzo udany.

Skip to content