I OTWARTE MISTRZOSTWA REDY W SZACHACH

07-11-2023 | Galeria, Kultura I Rozrywka

5 listopada w redzkiej Fabryce Kultury odbyły się I otwarte mistrzostwa Redy w szachach szybkich 2023. Przy szachownicach zasiadło 94 zawodników i zawodniczek z trzech federacji w wieku od 7 do 81 lat. Celem turnieju była popularyzacja królewskiej gry, integracja środowiska szachowego i wyłonienie mistrza Redy w szachach szybkich. Mistrzostwa rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo gry 10 minut plus 5 sekund za wykonane posunięcie dla zawodnika. Obowiązywały przepisy PZ Szach. i FIDE. Nad zmaganiami uczestników czuwał główny sędzia Zdzisław Merta z Klubu Marynarki Wojennej Riwiera w Gdyni, a pomocą służył Piotr Zygmunt prowadzący zajęcia w Sekcji Szachowej „Hetman” w Fabryce Kultury. Szachy stanowią tak atrakcyjną formułę, nawet dla fana sportu nie związanego z „królewską grą”, że zainteresowanie właśnie tą imprezą było bardzo duże. Na zakończenie Zastępca Burmistrza Miasta Redy Łukasz Kamiński nagrodził najlepszych nagrodami pieniężnymi, pucharami, medalami, dyplomami oraz książkami. Organizatorem mistrzostw była Fabryka Kultury. Wyniki  I Otwartych mistrzostw Redy w szachach szybkich 2023 dostępne są na stronie internetowej www.fabrykakultury.pl.