Goście z Waldbronn z wizytą w Redzie

06-06-2023 | Aktualności

W dniach 2-5 czerwca w Redzie przebywali z wizytą goście z partnerskiej gminy Waldbronn z Badenii. Większość z osób przybyła do Redy na rowerach podróżując po polskim wybrzeżu od Szczecina. Wśród naszych gości znalazł się były burmistrz Waldbronn Franz Massimo wraz z młażonką oraz prezes Stowarzyszenia „Reda-Waldbronn” dr Bożena Arnold.

Nasi przyjaciele pod opieką Stowarzyszenia TKS Reda-Ciechocino zwiedzili Gdańsk i Półwysep Helski. Grupa Teatralna Fabryki Kultury zaprezentowała gościom spektakl „Pszczółka Maja. Towarzyszyło temu przedsięwzięciu spotkanie z władzami samorządowymi naszego miasta – Przewodniczącym Rady Miejskiej Kazimierzem Okrojem, zastępcami Burmistrza Haliną Grzeszczuk i Łukaszem Kamińskim, Sekretarz Miasta Hanną Janiak oraz radną Teresą Tkaczyk. Szczególne podziękowania należą się paniom Marioli Szreder i Mirosławie Niewiadomskiej za opieką nad grupą podczas całego ich pobytu w mieście.

Goście Z Waldbronn Fot.um Reda