30-lecie redzkiej „Piątki”!

06-06-2023 | Galeria, Relacje

2 czerwca Szkoła Podstawowa nr 5 w Redzie im. Jana Drzeżdżona obchodziła swój trzydziesty jubileusz. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie. Po mszy św., w murach pięknie udekorowanej na tę okazję szkoły, odbyła się uroczysta gala. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Przewodniczący Rady Miejskiej w Redzie Kazimierz Okrój, Zastępcy Burmistrza Miasta Redy Halina Grzeszczuk i Łukasz Kamiński, Sekretarz Miasta Hanna Janiak, radni Małgorzata Lewińska, Andrzej Byczkowski, Karolina Bochan, Leszek Hebel, Mariusz Kreft, Krystian Melzer, Violetta Mackiewicz-Sasiak, Emilia Sawicka-Lieder, Teresa Tkaczyk, pracownicy Urzędu Miasta, emerytowani nauczyciele, absolwenci szkoły oraz rodzice, dzieci i młodzież.

Uroczystość zainicjowała Pani dyrektor Monika Halczak-Lewandowska, która swoim przemówieniem przywitała gości i opowiedziała o początkach szkoły i o jej życiu codziennym. Część artystyczną uświetnił polonez wykonany z gracją przez nauczycieli oraz dzieci. Uczniowie starszych klas zaprezentowali scenki przeplatane patriotycznymi pieśniami i wierszami, w których wspominano najważniejsze wydarzenia z dziejów szkoły.

Wśród oficjalnych przemówień znalazły się ciepłe słowa zaproszonych gości skierowane do uczniów oraz kadry nauczycielskiej. Oprócz życzeń na ręce Pani dyrektor złożono kwiaty, piękne upominki i listy gratulacyjne. Podczas uroczystej akademii wręczono statuetki upamiętniające 30-lecie szkoły osobom zaangażowanym w życie szkoły.Po części artystycznej przyszedł czas na zwiedzanie nowo wybudowanej części szkoły. Uroczystości zakończyły się degustacją jubileuszowego tortu.