Zaznacz stronę

Pan Robert ruszył z pomocą dla Ukrainy

07-03-2022 | REDA SOLIDARNA Z UKRAINĄ

Pan Robert Krzan z Redy, właściciel Biura Ochrony MUSTANG wraz z przyjaciółmi z firmy NORD AMBULANSE Ratownictwo Medyczne, w nocy z 1 na 2 marca wyruszyli z pomocą do Ukrainy, z zamiarem niesienia doraźnej pomocy medycznej ludziom zgromadzonym w gigantycznej kolejce po stronie ukraińskiej, na przejściu granicznym w Medyce. W konwoju znalazły się trzy karetki, duży autobus medyczny i wypełniony po brzegi zebranymi darami bus. Na granicę pojechało w sumie dziesięć osób.

Karetki NORD AMBULANSE mają pełne wyposażenie karetki ratowniczej. Towarzyszący im autobus jest w zasadzie mobilnym centrum medycznym, są tam antybiotyki, inne leki, opatrunki i podstawowy sprzęt diagnostyczny. I karetki, i autobus są obsługiwane przez ratowników medycznych. Oprócz sprzętu medycznego, z Redy zabrano zebrane przez mieszkańców żywność i środki higieny, w tym pochodzące ze zbiórek prowadzonych w Przedszkolu nr 2 w Redzie,  Przedszkolu „Mapeciaki” oraz MILO Akademia Małego Człowieka.

Suchy prowiant to nie wszystko, na co mogą liczyć potrzebujący. W Przemyślu miejscowi aktywiści gotują gorącą zupę, przewożoną na stronę ukraińską w sześciu, zabranych z Redy 30-litrowych termosach.

Pan Robert jest w Redzie dobrze znany ze swojego wielkiego serca. Od początku pandemii inicjował i włączał się w niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, zwłaszcza w czasie ścisłego lockdownu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom które włączyły się w zbiórki na rzecz uchodźców, a także udzielają pomocy w innej formie. Każdy gest się liczy!

Skip to content