Klub Senior+ ma swój hymn!

06-07-2022 | Filmy, Klub Seniora, Seniorzy, Wyróżnione

29 czerwca w Urzędzie Miasta w Redzie miała miejsce premiera hymnu redzkiego Klubu Senior+. Z władzami miasta oraz radnymi Rady Miejskiej spotkali się twórcy i wykonawcy piosenki, a także wszyscy zaangażowani w proces jej powstania. Redzki Klub Senior+ powstał dzięki dotacji z rządowego Programu Wieloletniego „Senior+” Edycja 2015-2020 na utworzenie i wyposażenie dziennego Klubu Seniora. Projekt „Senior+” jest adresowany do nieaktywnych zawodowo mieszkańców Redy powyżej 60 roku życia. Lokalizacja Klubu na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pomaga w organizacji zajęć ruchowych i prozdrowotnych, zaś bezpośrednie sąsiedztwo Fabryki Kultury ułatwia dostęp do oferty kulturalnej. Wszystkie zajęcia w Klubie Senior+ prowadzone są bezpłatnie. Klub liczy 15 miejsc, a każda grupa pracuje przez 12 miesięcy.

Nagranie hymnu Klubu Seniora nie było wcześniej planowane. Układając harmonogram zajęć po pandemicznej przerwie, uczestnicy Klubu uznali, że warto pozostawić po sobie pamiątkę.Inicjatywą opiekowała się od początku do końca Małgorzata Elwart-Kunikowska, terapeuta zajęciowy w Klubie Senior+. Słowa hymnu napisał uczestnik Klubu Senior+ Tadeusz Buraczewski, o skomponowanie muzyki poproszono redzką wokalistkę Weronikę Korthals, a dzięki zaangażowaniu i wsparciu Stowarzyszenia TKS Reda Ciechocino można było zarejestrować materiał w profesjonalnym studio nagrań.

Hymn Redzkiego Klubu Seniora został zarejestrowany w czerwcu 2022 roku w North Studio w Swarzewie.

Słowa: Tadeusz Buraczewski, muzyka: Weronika Korthals, aranżacja: Mirosław Hałenda

Miks, mastering i realizacja teledysku: Tadeusz Korthals.

Wykonanie: uczestnicy redzkiego Klubu Senior+